talk on conference website
V laboratoři můžeme nabídnout 20 pracovišť s výukovými přípravky [MZ_APO](https://cw.fel.cvut.cz/wiki/courses/b35apo/documentation/mz_apo/start), každý se dvěma CAN FD transceivery. Lze si na nic vyzkoušet rekonfiguraci FPGA části za běhu a nahrání [CTU CAN FD](https://gitlab.fel.cvut.cz/canbus/ctucanfd_ip_core) kontroléru a komunikaci mezi deskami včetně integrovaného logického analyzátoru [ZLOGAN](https://github.com/eltvor/zlogan/) a analýzy provozu na sběrnici. Dále máme k dipozici několik kitů s různými MCU, NXP imxRT, Microchip SAME7, RISC-V ESP32C3 atd... Mnoho systémů je i doplněnými periferiemi pro řízení DC a PMSM motorů. Lze si zkusit vytvořit na základě EDS vlastní CANopen zařízení a jejich řízené přes TCP/IP bránu a analyzátor (projekt [OrtCAN](http://ortcan.sourceforge.net/)). Můžete si přinést i vlastní CAN a CAN FD zařízení a v prapůvodním duchu prvních ročníků pražského InstallFestu vyzkoušet co se dá s hardware zvládnout. Pro řízení periferií i zařízení přes sběrnici CAN nabízíme kromě podpory pro Matlab/Simulink i plně otevřené řešení pro rychlý návrh řídicích aplikací [pysimCoder](https://github.com/robertobucher/pysimCoder).
Rozcestník na další aktivity ČVUT FEL v oblasti sběrnice CAN [zde](https://canbus.pages.fel.cvut.cz/). Širší aktivity a nabídka znalostí a spolupráce v rámci neformální skupiny [Open Technologies Research Education and Exchange Services](https://gitlab.fel.cvut.cz/otrees/org/-/wikis/knowbase).
Vzdálený přístup do laboratoře KN:E-23 po dobu konference: [https://toomai.felk.cvut.cz/if_lab/index.php](https://toomai.felk.cvut.cz/if_lab/index.php) (uživatel: guest, helo: xxx)
scp -i /opt/zynq/ssh-connect/mzapo-root-key DC_PID_shv_control_X9yNOGp root@192.168.223.114:/tmp
ssh -i /opt/zynq/ssh-connect/mzapo-root-key root@192.168.223.114 /tmp/DC_PID_shv_control_X9yNOGp
Vzdálené ovládání kitů v laboratoři: https://pisa-virt.felk.cvut.cz/shv/shvspy.html (test -> shv -> mzapoknobs). Během prezentace a workshopu i přístup k modelům.
pysimCoder: https://github.com/robertobucher/pysimCoder
příklady: https://github.com/robertobucher/pysimCoder-examples/tree/main/Linux-mzapo/DCmotor
Silicon Heaven (SHV): https://github.com/silicon-heaven
Jak zprovoznit SHV a pysimCoder: https://github.com/robertobucher/pysimCoder/wiki/Silicon-Heaven-Support
NuttX: https://nuttx.apache.org/
úvod do NuttXu: https://www.youtube.com/watch?v=mbHbJ4P8QBg
K workshopu nabízíme i přehledovou přednášku a úvod.